BLOG
Inspirace zdraví
Pravidelná dávka inspirace, která nejen osvěží vaše zdraví, ale pomůže vás spojit zpátky se sebou samými, a to i v tempu dnešního uspěchaného světa.
5 kroků k sebejistotě, aneb jak překonat nejistotu a začít jednat
V práci s tělem neexistuje jen jedna cesta Pracuji s lidmi, kteří se potýkají s funkčními poruchami – stavem, kdy medicína nenajde jasnou příčinu, ale člověk přesto cítí bolest, únavu, tlak. Neexistuje jen jedna správná cesta k řešení. Některé cesty mohou být slepé....

Jak souvisí chodidlo a naše síla?
Co se děje, když nejsme silní? Často se krčíme, nechceme být vidět, nebo se naopak schováváme za aroganci – masku, kterou si nasazujeme, abychom nemuseli čelit vlastní nejistotě.

A co s tím?
V poslední době si všímám fenoménu, který mi stále více leží na srdci. Čím déle se pohybuji na sociálních sítích, snažím se šířit osvětu, podporovat propojení a ukazovat cestu lásky, tím častěji narážím na příspěvky, které míří opačným směrem. Největším „hřištěm“ tohoto rozdělování je podle mé zkušenosti Facebook, ale ani jiné platformy nezůstávají pozadu. Místo dialogu a hledání společných cest vidím stále více polarizace a ukazování prstem. A to mě vede k otázce: opravdu to tak musí být?
VÁNOCE: Čas klidu, usebrání a pečování o tělo i duši
Vánoce a tzv. období mezi svátky jsou tradičně dobou klidu a pohody, obdobím, kdy si odpočineme od každodenního shonu a věnujeme se sobě i svým blízkým.
Obranyschopnost a psychika
Podzim a zima je obdobím, kdy se mnozí z nás začínají potýkat s různými zdravotními obtížemi, ať už jsou to nachlazení, chřipka nebo útlum nálady. Tato roční doba přináší sebou nejenom změny v počasí a krátké dny, ale také výrazné účinky na naše tělo i mysl.
Jak s námi tělo komunikuje
Kolikrát jste si všimli, že vás něco bolí nebo cítíte nepohodlí, až když už bylo příliš pozdě? Naše tělo s námi neustále komunikuje, ale v moderním světě plném rozptýlení často jeho signály ignorujeme. Často se zaměřujeme na akutní potřeby, jako je hlad nebo žízeň, a nevěnujeme pozornost jemným signálům, které tělo vysílá mnohem dříve, než přerostou v chronický problém.
Jak reagovat na bolest: Tvůrčí přístup k tělesným signálům
Je důležité vnímat své tělo a co můžeme dělat s informacemi, které nám dává. Ale co když nastane nepohoda? Co když nás skolí nemoc nebo se nám vrací chronická bolest? Mnozí lidé vnímají bolest pouze z pozice oběti. Tento článek však nabízí jiný pohled – jak přistupovat k bolesti kreativně a vnímat ji jako informaci, která nám může pomoci obnovit rovnováhu těla.
Péče, otužování nebo pohyb?
Naše tělo s námi neustále komunikuje. Každý den nám posílá signály, které nás upozorňují na naše potřeby – ať už jde o únavu, napětí nebo nutnost pohybu. Jakmile začneme tělu naslouchat, přichází další otázka: Jak reagovat? Reakce na vnímání těla může mít mnoho podob, ale nejčastěji je můžeme rozdělit do tří hlavních oblastí – péče, otužování a pohyb.
Vnímat své tělo – má to smysl
Když se řekne „vnímání těla“, co vás napadne? Možná vás nenapadne nic a nebo žádná konkrétní myšlenka, možná si položíte otázku, co to vlastně znamená. Většina z nás bere vnímání těla jako samozřejmost, něco, co ani nemusíme vědomě dělat. Ale co kdybych vám řekla, že vědomé napojení se na vlastní tělo může zásadně změnit váš život?